Plastikiniai langai

Įsikurdami naujuose namuose ar atnaujindami būstą, neretai išskirtinumo erdvei norime suteikti rinkdamiesi stilingus ir modernius langus. Tačiau grožis dar ne viskas. Visų pirma, plastikiniai langai turi būti kokybiški ir tinkamai sumontuoti. Tai yra efektyvios garso izoliacijos bei jaukaus, šilto būsto garantas. Juk pasirinkus netinkamus langus gresia ir kur kas didesnės išlaidos šilumai. Patarimų, kaip išsirinkti langus, galima rasti apsčiai, tačiau itin svarbu atskirti, kas iš tiesų yra reikšminga, o kas – tik reklaminiai triukai. Tad kaip nepasiklysti dideliame pasiūlos lauke bei informacijos sraute ir į kokius pagrindinius dalykus būtina atsižvelgti?


Norėdami pasirinkti tokius langus, kurie ne tik pabrėžtų jūsų būsto stilių bei unikalumą, bet ir padėtų sutaupyti kuo daugiau šilumos energijos, būtinai atkreipkite dėmesį į šilumos perdavimo koeficientą U. Taisyklė labai paprasta – kuo šio koeficiento vertė mažesnė, tuo daugiau šilumos langai sulaiko. Remiantis aukščiausiais šilumos laidumo reikalavimais, koeficiento U vertė yra apie 0,77 W/m²K. Tai reiškia, kad tokie langai efektyviai sulaikys šilumą jūsų namuose, taip pat padės užtikrinti reikiamus patalpų vėdinimo standartus bei garso izoliaciją.
Tiesa, reikia atkreipti dėmesį ir į tai, ar langų gamintojo deklaruojama koeficiento U vertė nėra tik paremta žodžiais. Ji turi būti ištestuota notifikuotose laboratorijose ir remtis realiais bandymų protokolais. Tai reiškia, kad turi būti atitinkami sertifikatai. Be to, plastikiniai langai turėtų būti ženklinti CE atitikties ženklu ir pagaminti iš kokybiško ekologiško plastiko be švino. Nebijokite pardavėjo pasiteirauti tokių dalykų.

Profilis. Paprastai tariant, tai iš itin aukštos kokybės plastiko gaminamas lango rėmas. Šis konstruktas viduje turi oro tarpus, t.y. jis nėra pilnaviduris.
Tinkamai pasirinkti profilį padeda keli svarbiausi kokybę lemiantys rodikliai. Tai – žaliavos, iš kurios plastikiniai lankai pagaminti, sudėtis, profilio plotis, kamerų skaičius, profilio išorinių bei vidinių sienelių storis, profilio sienelių sujungimai. Visos šios savybės lemia ne tik plastikinių langų termoizoliacines savybes, bet ir langų tvirtumą bei atsparumą galimoms deformacijoms.
Naudingas ir lengvai įsimenamas patarimas – kuo profilis storesnis, tuo langai šiltesni, kuo išorinė sienelė storesnė – tuo jie tvirtesni. Žinoma, ploni profiliai irgi gaminami ne veltui. Pavyzdžiui, ploniausieji profiliai rekomenduojami naudoti pastatų viduje įrengiamoms pertvaroms arba balkonų stiklinimui. Tuo tarpu butams ar namams rekomenduojama rinktis 70 mm arba dar didesnio storio langų profilius. Tai užtikrins geresnes termoizoliacines savybes.

Verta atkreipti dėmesį į dar vieną rodiklį – profilio kameras. Tai vertikalūs rėmo padalijimai. Būtent jos ir užtikrina garso bei šilumos izoliaciją. Dažnai daroma išvada, jog kuo daugiau kamerų yra profilio viduje, tuo plastikiniai langai labiau garantuos šilumą. Visgi tai nėra visiška tiesa. Langų gamybai dažniausiai yra naudojami penkias arba daugiau kamerų turintys plastikinių langų profiliai. Galima sakyti, optimaliausias pasirinkimas yra penkių kamerų lango profilis.
Būtinas plastikinių langų profilių elementas – sandarinimo tarpinės, kurios montuojamos specialiai tam skirtuose grioveliuose. Tarpinės gaminamos iš gumos, nes jos turi būti minkštos ir nepažeisti lango konstrukcijos. Kuo jos naudingos? Tuo metu, kai langas uždaromas, varčia prispaudžiama prie rėmo ir tarpinės yra suspaudžiamos. Taip jos užtikrina lango sandarumą, šilumos, vėjo bei vandens nepralaidumą. Beje, nepamirškite, kad ši lango sudėtinė dalis turi savybę susidėvi, tad tarpinės turi būti laikui bėgant keičiamos.
Dažniausiai langų profilių gamyboje naudojamos dvejos sandarinimo tarpinės. Jei langų eksploatavimo sąlygos yra šiek tiek ekstremalesnės, pavyzdžiui, pajūryje, kur stipresnis vėjas, rekomenduojama rinktis langų profilių sistemas, turinčias ir trečiąją vidinę tarpinę.
Dar viena auksinė taisyklė – nebijokite profesionaliems langų pardavėjams nupasakoti, kur bus naudojamas jūsų pasirinktas profilis. Priklausomai nuo įvairių išorinių sąlygų gali reikėti naudoti visiškai kitą profilių sistemą. tad konsultuokitės su profesionalais.

Taip pat renkantis langus, reikėtų atkreipti dėmesį į šviesos laidumo koeficientą. Juk langų paskirtis yra praleisti šviesą, kurios trūkumą neretai kompensuojame įjungdami elektros lemputę. Tai neefektyvu. Tad būtinai pasidomėkite šviesos pralaidumo koeficientu (LT %) – tai jums padės suprasti, kiek procentų šviesos praleidžia stiklas ar stiklo paketas. Kuo jis aukštesnis, tuo natūralus apšvietimas patalpose bus ilgiau. Taip pat reikšmingas ir šviesos atspindėjimo koeficientas (LR) – kiek procentų šviesos atspindi stiklas ar stiklo paketas.
Į plastikinius langus turi būti montuojami aukščiausios kokybės varstymo mechanizmai, pagaminti iš plieno, padengto specialiu cinko ir aliuminio mišiniu. Tokie mechanizmai pasižymi saugumu, patogumu varstyti bei patvarumu.

Apkaustai padeda užtikrinti saugumą nuo ilgapirščių, varstymo komfortabilumą. Jeigu turite galimybių, pasirinkite tokius priedus kaip apsauga nuo klaidingo rankenos pasukimo, laipsninė mikroventiliacija, apsauga nuo įsilaužimo.
Būtinai teiraukitės, ar plastikiniai langai turi varčios kėlimo mechanizmą. Tai reikšmingas elementas. Plastikiniai langai uždaroje pozicijoje laikosi ant vyrių ir ant varčios mechanizmo. Jei varčios mechanizmo nėra, langas gali pradėti „pjauti“ rėmo apačią.

VIsi mūsų parduodami plastikiniai langai atitinka tarptautinių standartų normas, jie yra šilti ir modernūs. Renkantis plastikinius langus reikėtų nagrinėti plastikinių langų techninę specifiką. Šie parametrai parodo plastikinio lango funkcionalumo galimybes, t.y. ar tam tikras plastikinių langų profilis gali patenkinti keliamus poreikius ir reikalavimus. Mūsų plastikiniai langai pasižymi technologijomis, kurios atitinka aukščiausius reikalavimus. Daugiakamerinė langų konstrukcija pasižymi geromis šiluminėmis savybėmis. Tarpinės užtikrina puikų sandarumą, o stiklo paketai suteikia puikias termoizoliacines savybes ir atlieka triukšmo slopinimo funkciją. Savo klientams siūlome tik geriausius sprendimus, esame atviri ir visada pasiūlome labiausiai Jums tinkanti sprendimą.


 • LANKSTUS MOKĖJIMAS

  Palankios mokėjimo sąlygos.

 • KOKYBĖ

  Užtikriname aukščiausia produktų kokybę.

 • VISADA LAIKU

  Visada laikomės numatytų terminų.

DUK

 • Per kiek laiko atkeliauja užsakymas?

  Prekės atkeliauja per 2-4 savaitės nuo užsakymo gavimo.

 • Ar suteikiama garantija?

  Visai parduodamai produkcijai yra suteikiama gamintojo garantija.

SUSISIEKITE

El. paštu Saulius@langubankas.lt
Telefonu +370 640 55545
Atvykite Naujanerių Sodų 7-oji g. 17, LT-14283 Vilnius
Pasidalinkite | |