plastikiniai namai pasyviems namams

Plastikiniai langai pasyviems namams A++

Langai, kaip ir pastatai, skirstomi į naudingumo klases: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G. A++ klasė yra aukščiausia. Šiuo metu statybos leidimai mūsų šalyje suteikiami tik A bei aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatams, o jau visai greitai, nuo 2021 m., kartelė bus pakelta dar labiau. Taps privaloma statyti A++ klasės reikalavimus atitinkančius namus ir juose montuoti tik energiškai efektyvius langus.

Jau ir dabar rinkoje siūloma įsigyti A++ klasės langų. Pastarieji pasižymi kaip aukščiausios klasės kokybės gaminiai, padedantys itin efektyviai taupyti šilumos energiją namuose. Statybos pramonėje jie dažnai vadinami pasyviaisiais.

Kuo pasižymi A++ klasės plastikiniai langai?

Šiluma. Aukštos A++ energinės klasės namai – tai taip vadinami pasyvūs namai, kurie beveik nenaudoja energijos. Tokiuose pastatuose langai neabejotinai tampa vienu esminių elementų, nulemiančių efektyvų šilumos judėjimą patalpoje. Tad, visų pirma, A++ klasės langai sukurti taip, kad nepriekaištingai saugotų šilumą. Paprastai tariant, šie langai skirti energiją taupantiems namams. Jų U (šilumos laidumo) koeficientas yra itin žemas.

Didelis dėmesys gaminant tokius langus skiriamas stiklo paketui – šiltuose languose jis sudaromas iš trijų stiklų. Du iš jų selektyviniai – dengti specialia metalo oksidų danga. Pastaroji atspindi šilumą į vidų. Į stiklo paketą dedami šilumą taupantys termo rėmeliai, o tarpai tarp stiklų užpildomi argono dujomis.

Visos šios savybės leidžia efektyviai taupyti energiją, kuri skirta namams apšildyti, todėl tampa ilgalaike investicija į ateitį.

Būtina atkreipti dėmesį, kad A++ energinės klasės langai atitinka aukščiausius garso izoliacijos, įsilaužimo prevencijos ir vėdinimo reikalavimus.

Saulės spindulių laidumas. Šie langai užtikrina, kad saulės spinduliai, patekdami pro stiklą, šildytų patalpą ir taip grąžintų šilumą, kuri prarandama per lango rėmą.

Pagalvokime, ar taip daryti yra protinga. Pavyzdžiui, įstiklintame balkone reikia šilumą sulaikančių langų, o šiltoje virtuvėje tokios lango savybės vargu ar bus reikalingos. Valgomajam arba virtuvei geriausia rinktis paprastą stiklą su orlaide arba mikroventiliacijos galimybe. Kokybiška furnitūra tokiu atveju bus daug reikalingesnė, nei šilumą sulaikančios lango savybės, nes patalpoje, kur gaminamas maistas, langus atidaryti tenka dažniau, nei svetainėje ar vaikų kambaryje.

Patvarumas. Tokių langų profilių paviršius padengtas ilgaamžės spalvos technologija. Tokiu būdu išgaunamas itin lygus, neporėtas paviršius, kurio neveikia temperatūros pokyčiai. Be kita ko, tokie langai yra atsparūs įbrėžimams, lengviau valomi ir nekeičia spalvos daugelį metų.

Neskubėkite!

A++ klasės langai gali atrodyti itin patraukliai, tačiau tai nebūtinai ir ne visada reiškia, kad jūsų namams jie iš tiesų yra tinkamiausi. Renkantis langus rekomenduojama atkreipti dėmesį į energinio efektyvumo, kainos ir, žinoma, jūsų poreikių santykį. A ir aukštesnės klasės plastikiniai langai būtini naujos statybos name, kadangi siekiama maksimalaus energinio efektyvumo. Bet senesnės statybos namams galima ir netgi neretai rekomenduojama rinktis B klasės langus. Pavyzdžiui, jeigu jūsų būstas yra senos statybos, nerenovuotame name, visgi ne pats racionaliausias variantas iš karto pirkti aukščiausias termoizoliacines savybes turinčius langus, nes dalis sutaupytos šilumos gali tiesiog išeiti pro nepakankamai sandarias sienas, lubas ar plyšius grindyse. Nepamirškite įvertinti šių dalykų prieš įsigydami plastikinius langus.

Kas yra energinis naudingumas?

Paprastai tariant, tai – energijos kiekis, sunaudojamas faktiškai arba pagal tikslius skaičiavimus, eksploatuojant pastatą pagal paskirtį. Energinis naudingumas nustatomas kiekvieną pastatą vertinant individualiai, teisės aktais reglamentuojamu sertifikavimo procesu.

Pastatų energinio naudingumo reikalavimai keliami naujai statomiems pastatams arba jų dalims, rekonstruojamiems, atnaujinamiems ar remontuojamiems pastatams, kai atliekamų darbų kaina sudaro daugiau nei 25 procentus pastato vertės. Beje, vadovaujantis Statybos įstatymo nuostatomis, yra ir tam tikrų svarbių išimčių, kuriais atvejais yra netaikomi reikalavimai. Pavyzdžiui, nedaug energijos sunaudojantiems gamybos ir pramonės, sandėliavimo paskirties ir žemės ūkiui tvarkyti skirtiems negyvenamiesiems pastatams, tam tikriems kultūros paveldo statiniams, maldos namams, laikiniems pastatams, kurie naudojami trumpiau nei dvejus metus, sodo paskirties pastatams, kurie naudojami iki keturių mėnesių per metus, atskirai stovintiems pastatams, kurių plotas nesiekia 50 kvadratinių metrų, nešildomiems pastatams.

1 Komentaras

Populiariausia produkcija

Populiarūs įrašai