plastikiniai langai kainos

Plastikinių langų kaina

Plastikiniai langai – neabejotinai svarbi investicija, kuri reikalauja atsakingo ir apgalvoto požiūrio. Juk norisi išsirinkti langus, kurie ne tik papuoš būsto aplinką, bet ir užtikrins šilumą, garso izoliaciją, tinkamą šviesos pralaidumą, galiausiai – namų jaukumą ir komfortą. Rasti plastikinių langų reklamą ar tiesiog užsukti į saloną, kuriame parduodami langai, nesudėtinga. Juk pardavėjų, gamintojų, tiekėjų pasiūlymų apstu. Tačiau kartu tai kelia painiavos – kaip nepermokėti arba, atvirkščiai, nepasiduoti pigių pasiūlymų vilionėms? Tad pateikiame keletą svarbių aspektų, nuo ko gi priklauso plastikinių langų kaina.

Plastikinio lango profilis

Profiliai tarpusavyje skiriasi savo savybėmis: klase, vidinių bei išorinių sienelių storiu, kamerų skaičiumi ir kt. Todėl nenustebkite, kad net ir to paties gamintojo skirtingos profilių sistemos kainos gali skirtis ir kelis, ir keliolika procentų. Rinkdamiesi sau tinkamą profilį turite įvertinti jo charakteristiką ir kiek ji atitinka jūsų poreikius. Konsultuokitės su specialistais.

Išmatavimai

Natūralu, lango plotis bei aukštis atitinkamai lemia didesnę ar mažesnę kainą. Tad nieko keisto, jei kaimynai turi lygiai tokius pačius, bet mažesnius langus, mokės už juos mažiau.

Forma

Jeigu reikalingi kokios nors nestandartinės formos langai, pavyzdžiui, apvalūs ar trapecijos formos, natūralu, jie paprastai kainuoja brangiau. Tiesa, kainos apskaičiavimas galimas tik po to, kai meistrai nustatys tikslius išmatavimus.

Spalva

Visi profiliai gamybos proceso pradžioje yra balti, o norint kitokios spalvos reikia juos laminuoti specialia plėvele. Todėl spalvoti profiliai bus brangesni. Taip pat įtakos turės ir tai, ar spalvota yra tik viena profilio pusė (toks pasirinkimas pigesnis), ar abi (šis – brangesnis).

Stiklo paketas

Jis gali būti dviejų, trijų ar keturių kamerų. Kuo daugiau kamerų, tuo brangesnis bus plastikinis langas. Įtakos kainai turės ir lango kameras atskiriantis rėmelis, kuris gali būti plastikinis arba aliumininis. Kadangi plastikinis rėmelis pasižymi geresnėmis šilumos ir garso izoliacijos savybėmis, jis šiek tiek brangesnis nei aliumininis. Pats lango stiklas gali būti skaidrus, tonuotas ar raštuotas. Tai irgi koreguoja galutinę plastikinio lango kainą.

Apkaustai

Jeigu pageidaujate papildomų funkcijų, pavyzdžiui, apsaugos nuo įsilaužimo, apsaugos nuo klaidingo rankenos pasukimo, varčios sukėlimo mechanizmo ir kt., teks sumokėti daugiau.

Užsakymo dydis

Didesnį užsakymą pateikiantiems klientams neretai yra galimybių pritaikyti didesnę nuolaidą. Natūralu, kaip ir kiekvienoje gamyboje, kainą lemia gamybos planavimo, medžiagų bei žaliavų panaudojimo optimizavimo galimybės. Tuo atveju, kai vykdomas didelis vienodų langų užsakymas, jis santykinai pagaminamas pigiau, nei gaminant išskirtinai vieną langą ar kelis skirtingų komplektacijų langus.

Sezoniškumas

Paprastai šiltuoju metų laiku išauga plastikinių langų paklausa ir kartu brangsta langų gamybai naudojamos medžiagos bei visi kiti komponentai. Todėl mažytė paslaptis – norint į plastikinius langus investuoti mažiau, rekomenduojama juos pirkti žiemą. Tačiau tokiu atveju nepamirškite, kad tol, kol vyks senų langų išėmimo, naujų langų montavimo darbai, į jūsų namus pateks šaltas oras. Žinoma, visai kas kita, jei langus montuojate naujos statybos name. Tokiu atveju žiema – puikus metas šiek tiek sutaupyti.

Montavimas

Langų montavimo kaina taip pat priklauso nuo jų rūšies, išmatavimų ir to, ar pasirinkote standartinius, ar neįprastos formos langus.

Laikas

Universali taisyklė, tinkanti bene kiekvienai gaminamai produkcijai – jeigu reikia itin greitai, gali būti, kad teks sumokėti brangiau. Juk greitai kokybiškai gamybai neretai prireikia papildomų resursų, pajėgumų bei investicijų.

Populiariausia produkcija

Populiarūs įrašai