kaip issirinkti plastikinius langus

Kaip išsirinkti plastikinius langus?

Kokybiški plastikiniai langai – kiekvieno svajonė. Deja, eiliniam pardavėjui dažnai svarbu tik viena – kiek jūs sumokėsite už užsakymą. O pirkėjui rūpi visai kiti dalykai: jam svarbu, kokius langus jis gaus už pardavėjo įvardytą sumą. Pirmas dalykas, kurį būtina įsiminti: lango kainai įtakos turi ne tik jo kokybė ir tipas, bet ir sudedamųjų dalių kiekis bei pasirinkta lango konfigūracija. Taigi, išsiaiškinkime, ką svarbiausia žinoti besirenkant plastikinius langus.

Plastikiniai langai – esminiai dalykai, kaip nepasiklysti jų paieškoje

Pirmas žingsnis: optimali judančių ir nejudančių lango dalių konfigūracija

Geras įstiklinimas pigiai nekainuoja, tačiau plastikinių langų kainos labai priklauso ir nuo tinkamai pasirinkto gamintojo. Tai pirmoji taisyklė, kurią reikia įsidėmėti. Kai kurie pirkėjai bando pergudrauti visą pasaulį, bet siekdami sutaupyti patys save apvynioja apie pirštą. Nenorėdami permokėti jie užsisako kokybiškus langus, bet atsisako brangiai kainuojančių lango atidarymo konstrukcijų, manydami, kad aklinai uždaryti langai yra gera alternatyva. Tačiau praeina visai nedaug laiko ir šykščiam išties tenka mokėti du kartus. Taupusis pirkėjas pamato, kad plastikinių langų su uždara konstrukcija neįmanoma išplauti iš išorės, jau nekalbant apie tai, kad nėra galimybės išvėdinti patalpą, nes užsakovas pats jos atsisakė.

Tačiau tai ne vienintelis kelias, kuriuo įpratę vaikščioti bandantys sutaupyti pirkėjai: kartais lango konstrukcija atsidaro visur, kur reikia ir kur nereikia, bet medžiagų kokybė ir langų furnitūros kokybė yra ne pati geriausia. Iš pradžių atrodo, kad viskas puiku, bet po poros mėnesių eksploatavimo staiga paaiškėja, kad konstrukcijos šilumos izoliacinės savybės niekam tikusios, triukšmas iš lauko girdimas taip, lyg tarp jūsų namo ir gatvės apskritai nebūtų jokios pertvaros, o profilio spalva išbluko nepraėjus nė metams. Todėl prieš išsirenkant profilį ir stiklo paketą specialistai rekomenduoja išsiaiškinti, kokia lango konfigūracija jums tiktų labiausiai.

Prieš apsispręsdami dėl konkrečių langų, gerai ištirkite rinką. Vizualiai langai gal ir atrodys vienodai, bet jų kaina ir charakteristika gali labai skirtis.

Antras žingsnis: kiekvienai patalpai atskiras stiklo paketas

Dažniausiai būna taip: pirkėjas apsisprendžia dėl konkretaus profilio ir stiklo paketo, išsirenka šešių arba septynių kamerų langus, o tada užsako vienodus langus visam namui ar butui, tuomet dažniausiai pavyksta sutarti dėl nuolaidos ir plastikinių langų kainos nesikandžioja.

Pagalvokime, ar taip daryti yra protinga. Pavyzdžiui, įstiklintame balkone reikia šilumą sulaikančių langų, o šiltoje virtuvėje tokios lango savybės vargu ar bus reikalingos. Valgomajam arba virtuvei geriausia rinktis paprastą stiklą su orlaide arba mikroventiliacijos galimybe. Kokybiška furnitūra tokiu atveju bus daug reikalingesnė, nei šilumą sulaikančios lango savybės, nes patalpoje, kur gaminamas maistas, langus atidaryti tenka dažniau, nei svetainėje ar vaikų kambaryje.

Beje, kalbant apie vaikų kambarį arba kitus poilsiui skirtus kambarius: labai svarbu, kad šiose patalpose įrengti langai saugotų gyventojus nuo išorinio triukšmo. Rinkitės stiklus su garso izoliacija, kad jūs ir jūsų vaikai galėtų ramiai pailsėti, neblaškomi pro šalį lekiančių automobilių ar kieme žaidžiančių kaimynų vaikų keliamo triukšmo. Mažesnių vaikų kambaryje esančiame lange reikėtų įtaisyti specialią spyną, kuri neleis vaikui plačiai atverti lango – jis galės nustatyti tik vėdinimo režimą.

Lango kamera – kas tai?

Kamera – tai ertmė, kuri susidaro tarp dviejų stiklo lakštų. Iš dviejų stiklų sudarytame stiklo pakete yra viena kamera. O jei stiklo paketą sudaro trys stiklai, jame bus dvi kameros.

Kiek stiklų turi sudaryti stiklo paketą?

Pagal europietiškus standartus lango konstrukciją turi sudaryti šešios arba septynios kameros. Tuomet nebebus abejonių, kad tai – kokybiški plastikiniai langai. Rekomenduojama įsirengti kamerų stiklo paketus su energiją taupančiais stiklais. Toks pasirinkimas mūsų klimato zonoje yra geresnis pasirinkimas, nes tokie langai ne tik daug geriau apsaugo nuo triukšmo, bet ir padeda gerokai sutaupyti šildymo sezono metu.

Trečias žinsgnis: pasirinkti plastikiniai langai atkeliauja į namus

Jei langus jau užsakėte, už juos sumokėjote, ir laukiate, kada juos pristatys į namus ar biurą, net ir šiame – galutiniame – etape reikia išlikti budriems. Juk kokybiški plastikiniai langai – tai svarbus sprendimas. Įdėmiai apžiūrėkite atvežtus langus:

 • 1. Stiklai turi būti pažymėti – ant jų turi būti informacija apie lango charakteristikas.
 • 2. Tarp stiklų jokiu būdu neturi būti susikaupusios drėgmės, ant stiklų negali būti jokių įskilimų, nudužimų, juo labiau įskilimų./li>

Tinkamai pasirinkti plastikiniai langai išgelbės nuo tokių galvos skausmų kaip langų rasojimas, langų deformacijos ar kiti pakitimai, kuriems koreguoti reikėtų papildomo laiko ir investicijų!

3 Komentarai

 •  
  Marta Kovaskaitiene
  Atsakyti

  Geras straipsnis, sužinojome naujų dalykų apie langus. Dėkojame.

 •  
  Tomas G.
  Atsakyti

  Savo srities specialistai, visada padeda iškylus klausimams.

Populiariausia produkcija

Populiarūs įrašai